Azt ígéri Orbán Viktor, hogy marad a 13. havi nyugdíj
A kormányfő szerint a válság ellenére a nyugdíjasok számíthatnak az inflációkövető emelésre és a várhatóan nyugdíjprémiumra is.
A kormányfő szerint a válság ellenére a nyugdíjasok számíthatnak az inflációkövető emelésre és a várhatóan nyugdíjprémiumra is.
Orbán Viktor két hónap kihagyás után ismét interjút adott a Kossuth rádiónak péntek reggel.
Európában Keletre került át a hatalmi súlypont, ám a térség teljesen megosztott. A földrész jövője nagyban függ a lengyel választásoktól, attól, hogy ott milyen színezetű kormány irányít 2023-tól. Ám Magyarország hiába fúj egy követ a lengyelekkel a jogállam és Brüsszel kapcsán, az orosz kérdés éket ver közéjük, mondja napjaink egyik legfoglalkoztatottabb Kelet-Európa-szakértője.
A leendő olasz miniszterelnök, Giorgia Meloni jól tudja, hogy Matteo Salvini el van áztatva, ezért mindenképpen el akarja kerülni, hogy fontos poszthoz jusson, de Berlusconi atyáskodó szerepe is feszültségeket okozhat a készülő kormánykoalícióban. Meloni pártja és a Fidesz szövetségesek, de az olaszok aligha lesznek partnerek Orbán szankcióellenes próbálkozásaihoz. Interjú Stefano Bottoni olasz–magyar történésszel, a Firenzei Egyetem tanárával.
Az egészségügyi szakmai továbbképzések átalakításában kell segítenie Pintér Sándor belügyminiszternek az Emmi volt tárcavezetőjének.
Az oroszokban, fájdalom, a szovjeteket tiszteljük, akik már nincsenek. A szövetséget, amely nemzetiségre, vérvonalra tekintet nélkül esélyt adott Közép-Ázsiától a Baltikumig. Oroszország mögött ilyen eszme nincs, dagadt földesurak, korrupt kegyencek, udvaroncok annál inkább, például a mi miniszterelnökünk ezt egy személyben hozza. Vélemény.
Daniel Freund bizonyos párhuzamosságokat vélt felfedezni a megrongált Északi Áramlat gázvezeték és Orbán Magyarországa között.
Katonai problémáira válaszul Vlagyimir Putyin részleges mozgósítást és Ukrajna egy részének annektálását rendelte el – ez mindenkire veszélyes, de az orosz elnök szemszögéből racionális lépés. Orbán Viktor is a válság mélyítéséhez járul hozzá, de csak ő tudja, miért.
A magyarországi látszatdemokrácia legszórakoztatóbb rituáléját, a bejelentés-bejelentést is sikerült kiüresítenie a miniszterelnöknek azzal, hogy a háború, a megélhetési válság és a brüsszeli kuncsorgás idején nagy csinnadrattával közölte: egyetek nemzeti konzultációt. Vélemény.
Elmaradt a nagy bejelentés, csak a nemzeti konzultáció ötletét fogadta el a kormány.
Az orosz pénzügyminiszter arra panaszkodik, hogy nem volt még ilyen nehéz dolga a költségvetéssel, pláne ha az energiaexport is kiesne. Itt még messze nem tartunk, de a magyar kormány „nemzeti konzultációjával” is erre való hivatkozással hárítaná át magáról a felelősséget az energiaválság ügyében.
Meg lehet-e állapodni egy olyan vezetővel, aki kétkulacsos politikát folytat? Súlyos dilemma ez a Bizottság számára, írja a francia lap elemzője.
Döntéseket hozott a kormány, írja a Facebookon a miniszterelnök.
Orbán Viktor valahogy elfelejtette megemlíteni, hogy az árak már a háború előtt a kétszeresükre ugrottak, és hogy Magyarország változatlanul kapja az orosz gázt és olajat. Lapszemle.
Az már önmagában is kérdéses – bármit mondott is Orbán Viktor –, hogy Magyarország 2030-ra valóban az Unió nettó befizető államai közé kerül-e. Azonban, ha így alakulna, akkor is felelősséggel kell végig gondolni, mit jelent ez a helyzet. Szól-e bármi az uniós tagság fenntartása mellett, ha Magyarország nettó befizetővé válik? Vélemény.
A jelek szerint a liberális demokrata pártoknak fogalmuk nincs, miként birkózzanak meg azzal a ténnyel, hogy a szélsőjobb helyet követel magának az európai elitben, írja a neves politológusprofesszor a Guardianben.
Ha megpróbáljuk megérteni, mi állhat Orbán Viktor "Putyin-politikája", a kormányzati sajtóban megjelenő orosz propaganda mögött, akkor olyan magyarázatokat is találhatunk rájuk, amelyek nem feltétlenül szólnak piszkos háttéralkukról és zsarolásról. Igaz, még a kézenfekvőnek tűnő magyarázatok is csak elméletek. Ami biztos, hogy a rendszerváltáskor a szovjetek kivonulását követelő és ebből politikai tőkét kovácsoló Orbán ma már nem akar konfrontálódni Moszkvával. A kormányfő talán el is hiszi egy új világrend eljövetelét, de ami a legfontosabb: a bűnbakokra épített kormányzati kommunikációban keletkezne súlyos zavar, ha eltérne az orosz–ukrán háború előtti iránytól.
Vagy ha vissza nem is vonják, legalább alaposan értékeljék át.
A miniszterelnök hétfői beszédében már szankciós inflációról beszélt – úgy, hogy minden szankciót megszavazott, amely napirendre került.
Mindenkire, de főleg Brüsszelre lőtt parlamenti nyitóbeszédében Orbán Viktor, Oroszországot viszont nem bántotta, sőt. Erről a politikai nyitányról, a szankcióellenes új nemzeti konzultációról, a kormánypárti “bátrak” és az ellenzék szerepéről, a DK árnyékkormányáról és az olasz választások magyarországi hatásairól is beszélgettünk a közéleti podcastunk friss adásában.